Polish English German

Teatr nie gryzie…

W dniu 19 października klasa 4TA miała okazję w niekonwencjonalny sposób poznać bliżej twórczość  Marii Dąbrowskiej. Po wcześniejszym zapoznaniu się z tekstem ,,Nocy i dni ”młodzież  obejrzała jego teatralną adaptację w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Spektakl  ten wyreżyserowany przez  wielkiego wizjonera  teatru- Seba  Majewskiego, odbił się echem w całej teatralnej Polsce, a odtwórczyni roli Barbary Niechcic zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej (im. Jacka Woszczerowicza) w 2018 roku.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem przedstawienia  i aktorskich kreacji. Dali temu wyraz, wręczając kwiaty i pamiątkowy dyplom pani Izabeli Wierzbickiej (Barbarze Niechcic). Magia sceny po raz kolejny spełniła swoje zadanie- młodzież spontanicznie zawiązała  Towarzystwo Miłośników Teatru i zaplanowała  obejrzenie  kolejnego spektaklu.

Aby dopełnić obraz życia i twórczości M. Dąbrowskiej, klasa zwiedziła muzeum w Russowie, gdzie zgromadzone zostały pamiątki po wielkiej pisarce oraz rekwizyty z serialu ,,Noce i dnie”. Spacer po parku otaczającym dom, w którym autorka spędziła dzieciństwo, był miłym akcentem kończącym tę nieszablonową lekcję języka polskiego i wiedzy o teatrze.

Organizatorką wycieczki była  Renata Kowarsz - Mrukowska.

Współpraca