Polish English German

Mistrzostwa Powiatu w pływaniu drużynowym

4 października 2018 r. na krytej pływalni OSiR w Turku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w  pływaniu  dziewcząt i chłopców. Uczestnicy mistrzostw  rywalizowali  w pływaniu sztafetowym 6 x 50 stylem dowolnym oraz na dystansie 50 m w stylach: motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Uczennice i uczniowie ZST wystartowali we wszystkich stylach oraz w sztafetach. Reprezentacja męska zajęła I miejsce, a drużyna żeńska II miejsce. Obydwie reprezentacje awansowały do finału wojewódzkiego. W zmaganiach indywidualnych zwyciężyli: Sebastian Rosiak w stylu motylkowym, Igor Strychalski w stylu klasycznym, Patryk Pawlak w stylu dowolnym.

W reprezentacji szkoły wystąpili: Oskar Farbicki, Igor Królikowski, Maciej Rosiak, Sebastian Rosiak, Igor Strychalski, Jakub Robak,  Patryk Pawlak, Miłosz Terpiłowski, Adam Kolański, Dawid Urbanowski, Kacper Czekała.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Kinga Błaszczyk,  Gabriela Kolenda,  Patrycja Majer, Wiktoria Kostrzewa,  Wiktoria Nowak, Weronika Mendelak, Natalia Urbańczyk.

Teresa Górska, Urszula Mokrowiecka i Wojciech Szymański przygotowali uczniów do zawodów.

 

 

Współpraca