Polish English German

Współzawodnictwo sportowe szkół - ZST trzeci w Wielkopolsce !

Uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół powiatu tureckiego, której gospodarzami byli Starosta Turecki Mariusz Seńko oraz Dyrektor ZST w Turku Wioletta Adamiak, odbyła się 1 października 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych  w Turku. Wydarzenie to było doskonałą okazją do nagrodzenia młodych sportowców i zaprezentowania osiągnięć szkół. Dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku miniony rok szkolny 2017/2018 był bardzo pracowity i  pomyślny. Wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w  Turku, a w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych, czyli Licealiadzie zajęliśmy I miejsce.

Jednak największym naszym osiągnięciem  było zajęcie III miejsca w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których uczestniczyło 181 placówek. Uzyskana po raz pierwszy tak wysoka lokata w województwie  jest naszym historycznym sukcesem i niezmiernie nas cieszy.

 Najlepszym wynikiem indywidualnym w wyżej wymienionej rywalizacji może pochwalić się Karolina Sawicka, która w lekkoatletyce, w biegu na 400 m, zdobyła tytuł Mistrza Wielkopolski. Opiekunem uczennicy był p. Janusz Woźniak.

Największym sukcesem drużynowym było zdobycie przez drużynę piłkarską z ZST w składzie: Dominik Karbowski, Mateusz Kaczmarek, Artur Michalak, Michał Banasiak, Jakub Bukowski, Krystian Przybylak, Kamil Zieliński, Tobiasz Połatyński, Krystian Świątczak, Adrian Malesza, Maciej Olczyk i Zbigniew Nowak tytułu Mistrza Wielkopolski w Piłce Nożnej Chłopców. Opiekę nad chłopcami sprawował p. Rafał Szewczyk.

Uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. Powiat Turecki

 

 

Współpraca