Polish English German

Dzień Ziemi w ZST

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Celem obchodów jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku przystąpili do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego wydarzenie.

Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce - Paulina Kudanowska z kl. IV LC,
- II miejsce - Łukasz Bartczak- z kl. IV LC,
- III miejsce - Dominik Calak z kl. IV LC

Z okazji Dnia Ziemi został również przeprowadzony konkurs fotograficzny ph. "Wiosna w obiektywie".

Laureatami konkursu w tej kategorii zostali:

- I miejsce - Paulina Paciorek z kl. I TA,
- II miejsce - Nikola Kurzawa z kl. I TT,
- III miejsce - Zuzanna Grabowska z kl. I TT.

Gratulujemy!

Podziękowania dla Pani Anny Stefanowskiej za pomoc w realizacji projektu. Pomysłodawcą przedsięwzięcia  była Małgorzata Szymańska.

 

Współpraca