Polish English German

Uczniowie ZST w finale Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

26 kwietnia 2018 r. w Koninie odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w których udział wzięło 10 drużyn: z Konina, powiatu konińskiego, Koła, Słupcy, Zagórowa, Żychlina, Kościelca i Turku. Drużynę Zespołu Szkół Technicznych  w Turku reprezentowali: Marcel Chudecki - kl. 3 TM, Marcin Andrzejewski - kl. 3 m i Dominik Kowalczyk - kl.2 ma.

Zawody odbywały się w następujących konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, test – „skrzyżowania”,  test z historii polskiej motoryzacji, pierwsza pomoc przedmedyczna, przygotowanie pojazdu  do jazdy, jazda sprawnościowa na torze samochodowym i jazda sprawnościowa na torze motorowerowym.

Drużyna ZST w Turku zajęła 5. miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 23 maja 2018 r. w Kaliszu.

Najlepszym zawodnikiem w konkurencji jazdy sprawnościowej samochodem był uczeń naszej szkoły - Marcin Andrzejewski. Uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Do turnieju uczniów przygotował nauczyciel ZST p. Jan Krauze.

Współpraca