Polish English German

Drzwi Otwarte 2018

25 kwietnia 2018 r.  Zespół Szkół Technicznych w Turku, w ramach Dnia Otwartych Drzwi, po raz kolejny zaprezentował uczniom gimnazjów wielokierunkowe możliwości kształcenia w swojej placówce, ściśle powiązane z aktualnymi potrzebami na rynku pracy. Wydarzenie urozmaicił piknik naukowy pod hasłem „Wiosna z techniką”. Tegorocznej imprezie towarzyszyły również obchody Dnia Patrona, którym jest gen. prof. Sylwester Kaliski, komendant i rektor Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Dzień Otwartych Drzwi umożliwił gimnazjalistom zwiedzanie laboratoriów i pracowni ZST. Ich bogate wyposażenie wzbudziło olbrzymie zainteresowanie i z pewnością zachęciło do nauki w naszej szkole. Gimnazjaliści obejrzeli m.in. pracownie: elektryczną, informatyczną, teleinformatyczną, mechatroniczną, obrabiarek konwencjonalnych i numerycznych, graficzną, gastronomiczną, logistyczną, ekonomiczno - handlową, fryzjerską czy przemysłu mody. Ponadto zapoznali się z wyposażeniem Art Technica Studio, w którym młodzież ZST może rozwijać swoje zainteresowania artystyczne.

Uatrakcyjnieniem zwiedzania szkoły były ekspozycje sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek: wojskowych, policji oraz straży pożarnej.

W Dniu Otwartych Drzwi ZST odwiedziło ponad 600 uczniów.Współpraca