Polish English German

Sukces Pauliny w konkursie Textil 2018

19 kwietnia 2018 r. uczniowie klas technikum w zawodzie technik przemysłu mody wzięli udział XVIII Ogólnopolskim Seminarium Studenckim Textil 2018 organizowanym przez Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej w ramach corocznego Festiwalu Techniki, Nauki i Sztuki.

Textil adresowany jest dla uczniów szkół średnich, którzy interesują się szeroko pojętym włókiennictwem i modą. Wydarzenie ma charakter konkursowy w kategoriach obejmujących pokazy mody, ekspozycje modelowe, ekspozycje plakatów oraz prezentacje multimedialne.  Jest szansą do zaprezentowania swojej kreatywności, pokazania projektów oraz zapoznania się z potencjałem i ofertą wydziału. Warto nadmienić, że integralną częścią są warsztaty komputerowe dla uczniów obejmujące m. in. projektowanie wzornicze odzieży z efektami 3D w programie Lectra oraz zapoznanie z nowoczesnymi technologiami w realizacji wyrobu odzieżowego.

W tegorocznej edycji Textil wzięły udział 22 zespoły z całej Polski. Po otwarciu seminarium przez dziekana Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów – dr hab. inż. Katarzynę Grabowską oraz po przedstawieniu oferty kształcenia na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów przez prodziekan ds. Studentów dr inż. Barbarę Niekraszewicz  nastąpiła prezentacja kolekcji wyrobów odzieżowych na modelkach. Nasza uczennica, Paulina Polus z kl. III FO, za kolekcję „BĄDŹ GLAMOUR” otrzymała wyróżnienie.  Należy nadmienić, że na sukces Pauliny wpłynęła także stylizacja fryzjersko – kosmetyczna, którą wykonały dziewczęta z  kierunku technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii. Gratulujemy!

Do konkursu Textil 2018 uczniów przygotowały: Elżbieta Frątczak, Emilia Marucha oraz Milena Przybylska.

Współpraca