Polish English German

ZST mistrzem rejonu w piłce nożnej

12 kwietnia 2018 r. w Koninie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych  XIX Licealiada 2017/18. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Drużyna Zespołu Szkół Technicznych Turek, która reprezentowała Powiat Turecki, trafiła do grupy z Kościelcem i 1 LO Konin.

W fazie grupowej druzyna 1LO Konin pokonała Kościelec 1:0, ZST Turek zremisował z  Kościelcem 1:1. Bramkę dla ZST Turek strzelił K. Przybylak. ZST Turek zremisował również z 1LO Konin  2:2  Tym razem bramki strzelili K.Przybylak i J. Bukowski.

W półfinale 1LO Konin został pokonany przez ZSKE Konin 1:2, natomiast ZST Turek pokonał Słupcę  2:0 i awansował do finału. Bramki dające naszym zawodnikom awans do finału strzelili A. Michalak i K. Przybylak.

Po zwycięskiej bramce J. Bukowskiego ZST Turek pokonał w  finale ZSGE Konin  1:0 i został Mistrzem Rejonu Konińskiego.

Skład zwycięskiej drużyny: Krystian Przybylak IV TL, Mateusz Kaczmarek IV EB, Dominik Karbowski IV TT, Artur Michalak III TE, Jakub Bukowski II ma, Adrian Malesza 2ow, Michał Banasiak II TT, Maciej Olczyk I RT, Tobiasz Połatyński I EC, Kamil Zieliński IV EB.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki podczas rozgrywek Wojewódzkich!

Współpraca