Polish English German

Światowy Dzień Zdrowia w ZST

9 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyło się sympozjum p.h. „Zdrowie dla wszystkich”, w którym wzięli udział uczniowie ZST. Tegoroczne hasło jest jednocześnie wizją, która od ponad siedemdziesięciu lat przyświeca Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podczas spotkania przybliżono słuchaczom ideę Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

Centralnym punktem sympozjum była prelekcja dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, p. Alfreda Rajczyka, na temat upowszechniania dostępu do opieki medycznej dla wszystkich grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem osób najbiedniejszych.  Młodzież działająca w samorządzie uczniowskim (Z. Łyskanowska kl. I TA, B. Kwiatkowski kl. II EB, A. Przybył kl. I TT) zaprezentowała skecz pt. “Izba przyjęć”, który ukazał dostęp do opieki medycznej w krzywym zwierciadle.

Aby podkreślić znaczenie profilaktyki prozdrowotnej, uczniowie oraz nauczyciele mogli wziąć udział w pomiarze ciśnienia krwi przeprowadzonym przez p. Aleksandrę Chojnacką- Grzelak, szkolną higienistkę, oraz w pomiarze składu masy ciała przy użyciu analizatora prowadzonym przez p. Karolinę Łajdecką. Spotkanie zakończono degustacją zdrowych potraw i deserów przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Nad przebiegiem spotkania czuwały: Marzena Maćków, Ilona Wieczorek, Karolina Łajdecka, Marta Piątkowska, Beata Moszczyńska i Estera Świerk.

Współpraca