Polish English German

Warsztaty fonetyczne w PWSZ

W ramach współpracy między ZST w Turku a PWSZ w Koninie, we wtorek, 10 kwietnia br. młodzież z klas: 1RT, 1TM, 1TL, 1TI, 1LH i 2TT wzięła udział w „Dniu na Wydziale Filologicznym”. Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyła się prezentacja „Języki obce w biznesie”, odzwierciedlająca możliwości i perspektywy zatrudnienia osób władających językiem niemieckim i angielskim na stanowiskach obsługi administracyjnej w sektorze państwowym i prywatnym, w sektorze usług turystycznych i logistycznych oraz jako  asystent tłumacza i specjalista ds. obsługi klienta zagranicznego.

Młodzież z technikum uczestniczyła też aktywnie w warsztatach  komunikacji i fonetyki języka niemieckiego. Prowadzący, dr Grzegorz Pawłowski,  przekazał cenne wskazówki dotyczące  efektywnego  uczenia  się języka naszych sąsiadów i pokazał, jak ważna jest poprawna wymowa w procesie komunikacji w języku obcym. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezbłędnie wymawiać wyrazy i gdzie szukać informacji przydatnych  w nauce fonetyki.  Zdobyta wiedza przyda się z pewnością na lekcjach  i ułatwi lepsze rozumienie autentycznych wypowiedzi  rodzimych użytkowników języka niemieckiego.

Opiekę nad młodzieżą  naszej szkoły sprawowały panie: Ewa Myśler - Perlińska, Małgorzata Robak - Pabiańska oraz Urszula Mokrowiecka.

Współpraca