Polish English German

Landeskunde w plakatach

6 kwietnia 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy plakat, w którym  uczniowie ZST zaprezentowali swoją wiedzę o ulubionym mieście  lub znanej osobie z krajów niemieckojęzycznych. Podczas konkursu zwrócono szczególną uwagę na wiedzę, zaprezentowane treści, formę ich prezentacji i estetykę wykonania. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów krajoznawstwem oraz sprawdzenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Prace zostały zaprezentowane uczniom podczas lekcji języka niemieckiego i stały się pomocą dydaktyczną. Tematyka konkursu nie sprawiła uczniom większej trudności, o czym świadczy duża ilość prac, które wpłynęły.

Laureatkami konkursu zostały:
I miejsce - Alicja Świtalska,
II miejsce - Nikola Pietrzykowska,
III miejsce - Paulina Hubert.

 Wyróżnienie otrzymały Klaudia Sikorska i Karina Wolska.

Organizatorami konkursu były: Aldona Russek - Marczak i Monika Stefanowska.

Współpraca