Polish English German

III edycja Międzyszkolnego Konkursu „Angielski w Piosence”

6  kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu „Angielski w Piosence”. Wzięły w niej udział reprezentacje: I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku oraz zespołów szkolno-przedszkolnych w Dobrej, Grzymiszewie, Słodkowie i Kościelcu.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na indywidualnej rywalizacji uczniów w zadaniach sprawdzających umiejętności językowe w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. W tym roku uczestnicy zmagań wysłuchali następujących piosenek: Katy Perry „Rise”, Adele „Someone Like You” oraz Ed Sheeran „Photograph”.

Druga część konkursu, mająca charakter drużynowy, składała się z gier i quizów. Uczniowie sprawdzali w niej swoje umiejętności językowe w następujących konkurencjach: Ticking egg (Tykające jajo), Guess what (Zgadnij co) oraz What’s the tune? (Jaka to melodia?).

Spotkanie  zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu oraz wręczeniem nagród i drobnych upominków. Pierwsze miejsce zajął Jakub Klimt z ZSP w Grzymiszewie, drugie miejsce - Zofia Bąk z I LO w Turku, a trzecie - Daria Pawlic z ZST w Turku. Zwycięzcą drugiej części konkursu była drużyna z ZSP w Grzymiszewie.

Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Turku, Geberit Ozorków i Oxford University Press, które reprezentował  pan Mateusz Grzesiak, konsultant wydawnictwa.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: Wioletta Naglewska, Magdalena Raźna i Agata Jeżak-Komorska.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu „Angielski w Piosence” będą cieszyły się nadal dużym zainteresowaniem oraz staną się okazją do wymiany doświadczeń i świetnej zabawy.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły, którzy pomagali przy organizacji konkursu: Julii Kowalskiej, Aleksandrze Figurskiej, Mateuszowi Matusiakowi, Julicie Kaczmarek, Dominikowi Kwiatkowskiemu, Alicji Żołądkiewicz, a także Mariuszowi Kominiarczykowi za pomoc techniczną.

Współpraca