Polish English German

Indeks WAT dla Roksany!

Uczennica Zespołu Szkół Technicznych  w Turku Roksana Pawlic została finalistką IX Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, który odbył się 16 marca 2018 r. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W eliminacjach startowało 1100 uczniów z 61 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 99 - wśród nich Roksana Pawlic i Szymon Smura z ZST.

Pięcioro laureatów tegorocznego konkursu ma już zapewnione miejsce na wybranym przez siebie kierunku cywilnym WAT.  Miło nam powiadomić, że w gronie laureatów znalazła się Roksana Pawlic, zajmując  IV miejsce i zdobywając tym samym indeks WAT. Uczennica otrzymała także promesę bezpłatnego zakwaterowania w domu studenckim na pierwszym roku akademickim oraz stypendium naukowe w pierwszym semestrze studiów. Warunkiem wykorzystania nagród jest zdanie matury i podjęcie studiów cywilnych w Akademii od razu po maturze. Roksana otrzymała także nagrody rzeczowe: tablet i InkBook.

Komisja konkursowa przyznała też tradycyjne wyróżnienie dla najlepszego finalisty ze szkół noszących imię gen. prof. Sylwestra Kaliskiego – w tym roku otrzymała je Roksana Pawlic.

Szymonowi  gratulujemy zakwalifikowania się do finału,  Roksanie - zdobycia indeksu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie  www.wat.edu.pl

Współpraca