Polish English German

Ryto: Obóz judo 2018

Ośmioro uczniów ZST w Turku spędziło zimowe zgrupowanie judo w malowniczo położonej miejscowości Rytro. Uczniowie klas mundurowych (Marcin Kubka, Dominik Karbowski, Norbert Goździk, Iga Kaszyńska, Szymon Buczyński, Kacper Kubacki, Łukasz Łuczak, Adrian Przybył), wybrali się w tak odległe miejsce, aby każdego ranka pokonywać trudy porannego rozruchu w terenach górskich, aby spędzić wiele godzin na macie doskonaląc technikę judo, aby podnosić swoje wiadomości z j. angielskiego oraz zażywać sportów zimowych na stokach narciarskich Ryterski Raj i Jaworzyna Krynicka.

Zawodnicy trenowali w  uroczym dojo Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, które w ramach współpracy udostępnił sensei  dr Andrzej Zieliński 6 DAN. Każdy dzień rozpoczynał się o 7: 30 porannym rozruchem i biegiem w górach, o 8:30 śniadanie, w godzinach 10-11:30 trening techniczny, między 11:30 a 13:00 j. angielski oraz origami, o 14:00 obiad, między 15 a 16:20 drugi trening techniczny, zajęcia na stoku w godzinach 17:00-21. Oprócz treningów uczestnicy obozu mieli również możliwość uczestnictwa w innych zajęciach sportowych, takich jak turnieje unihokeja, piłka ręczna, piłka koszykowa.  Bogaty w aktywność ruchową program obozu uzupełniały wycieczki po Popradzkim Parku Krajobrazowym, zwiedzanie zamku ryterskiego z XIV na szczycie góry oraz Nowego Sącza. Wieczory należały do zimowego szaleństwa na snowboardzie oraz nartach. W trakcie obozu odbył się również egzamin na stopnie kyu – na pomarańczowy pas 5kyu zdali: Marcin Kubka IV TT , Dominik Karbowski IVTT, 6 kyu biały pas Norbert Goździk II TT.

Rywalizacja na macie, koncentracja na zajęciach j. angielskiego, zaangażowanie na zajęciach dodatkowych, czystość w pokoju, zajęcia na stoku, relacja z rówieśnikami i wiele innych kryteriów musieli spełnić nasi judocy, aby otrzymać tytuł SUPER OBOZOWICZA Rytro 2018.
Będąc wzorem dla pozostałych, te wszystkie wymagania spełnił rewelacyjnie Adrian Przybył  z kl. I TT i uzyskał tytuł SUPER OBOZOWICZA Rytro 2018. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Karbowski (wszyscy otrzymali vouchery do sieci sklepów Max Elektro). Voucher w wysokości 200 zł na kolejny obóz otrzymał Marcin Kubka.

Uczestnicy obozu włożyli dużo wysiłku w trening na macie oraz w doskonalenie umiejętności opanowanych na stoku w jeździe na nartach oraz snowboardzie. Wielu z nich pokonało ok. 160 km  zjazdów, co na pewno przeniesie się na poprawę techniki i umiejętności w sportach zimowych. Ciężka praca na macie była bezpośrednim przygotowaniem do Drużynowego Turnieju Judo klas mundurowych w Koninie, który odbędzie się 14 marca 2018.

 

Współpraca