Polish English German

Pretty Woman po raz 5. oraz Styling and make-up artist

Po raz piąty w Miejskim Domu Kultury w Turku odbył się pokaz stylizacji fryzjerskich Pretty Woman. Wydarzenie to było wyjątkowe, a każda z Pań mogła oddać się w ręce zdolnych i młodych przyszłych fryzjerów i techników usług kosmetycznych. Inspiracją do spotkania jest niezmiennie wirtuoz fryzjerstwa – Antoni Cierplikowski. Właśnie on zapoczątkował modę na krótkie włosy tzw. „chłopczycę”. Zmieniając modę stał się natchnieniem dla wielu innych, którzy poszukiwali czegoś świeżego.

Impreza rozpoczęła się od piosenki „Być kobietą” w wykonaniu Patrycji Kominiarczyk oraz Alicji Żołądkiewicz wraz z towarzyszeniem chórku. Akcentów artystycznych w tym dniu nie brakowało, ponieważ na scenie zaprezentował się szkolny kabaret pod opieką Joanny Tomaszewskiej.

Fryzjerstwo to już nie tylko zawód i sposób na zarobek, ale także sztuka i szansa na wyrażanie siebie. To właśnie fryzjer jest świadomy jak bardzo kolor włosów czy ich stylizacja wpływają na to, jakie mamy samopoczucie. Dlatego warto udać się do specjalistów i mistrzów w tej dziedzinie.

Jeżeli mowa o mistrzach, to gościem specjalnym był Adrian Skopiński, absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz nasza lokalna perełka. Obecnie pracuje w WS Academy Wierzbicki&Schmidt, którzy prowadzą program „Ostre cięcie” na antenie TTV. Sam Adrian jest znany i doceniany w całej Polsce za swoją oryginalność, wiedzę i estetykę w dziedzinie fryzjerstwa, a na swoim koncie ma wiele nagród. Podczas imprezy przeprowadzał performance, gdzie wykonał modelce metamorfozę włosów. Odświeżył ich rudy kolor, a także stworzył fryzurę, która miała nie wymagać później umiejętności stylizacji, lecz sama pięknie się układać. Warto nadmienić, że makijaż to dzieło uczennicy klasy II technikum usług fryzjerskich z elementami kosmetologii Wiktorii Maciaszek

Uczennice Zespołu Szkół Technicznych przygotowały również stylizacje fryzur oraz paznokci, które zachwycały zgromadzonych.

W ZST, w ramach warsztatów z chemii pt. “Tajemnice kosmetyków”, pod opieką Małgorzaty Szymańskiej zostało wykonanych 100 mydełek zapachowych z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości, które otrzymały wszystkie panie przybyłe na performance.

Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań za akcję charytatywną o charakterze ogólnopolskim „Rak‘n’Roll Daj Włos! Swoje włosy, na pomoc chorym walczącym z problemem nowotworowym, oddali już: Dominika Pańczyk, Natalia Loch, Karolina Stępińska, Anna Marucha, Milena Przybylska, Gabriela Ruszczyńska, Marta Gozdalik, Dominika Wróblewska, Nikola Ciesielska, Seweryn Świerczyński, Beata Jerzak, Wiktoria Walkowska, Małgorzata Zając, Milena Wojtczak oraz Wiktoria Kazimierska.

Dziękujemy serdecznie za pomoc darczyńcom: Starostwu Powiatowemu w Turku, Radzie Rodziców przy ZST w Turku, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZST Turek, firmom: Joński Travel Przewozy Turystyczne Magdaleny Bajzert,  "Moto Lak" Pawła Buchalego, drukarni agmART Mateusza Zielińskiego oraz Markowi Dubowiczowi - właścicielowi sklepu fryzjerskiego Janina

Inicjatorem oraz koordynatorem performance'u Pretty Woman jest Emilia Marucha, a współorganizatorzy to: Agata Jeżak – Komorska, Agata Buchali, Małgorzata Szymańska, Milena Przybylska, Anna Dzikowska, Elżbieta Frątczak, Magdalena Kliszewicz, Małgorzata Robak - Pabiańska, Joanna Tomaszewska, Anna Stefanowska, Renata Jędraszczyk oraz Mariusz Kominiarczyk.

(źródło: iTurek.net)

Także, 8 marca 2018 r. w  Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się konkurs językowy Styling and Make-Up Artist będący integralną częścią realizowanego już po raz kolejny projektu „Pretty Woman”. Przedsięwzięcie zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Jacek Suszek, Kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Turku Marian Kiszewski oraz Członek Zarządu Powiatu Tureckiego Daniel Kusz.

W ramach wspierania idei wielojęzyczności tegoroczna edycja konkursu została rozszerzona o zadania w języku niemieckim. Celem przedsięwzięcia była promocja kierunku kształcenia - technik usług fryzjerskich, a także propagowanie znajomości ukierunkowanego zawodowo języka angielskiego i niemieckiego. Konkurs był  doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych w zakresie rozumienia tekstu czytanego oraz słuchanego.

Uczestnicy rywalizacji m.in.  udzielali odpowiedzi na  pytania dotyczące życia i twórczości wirtuoza fryzjerstwa - króla fryzjerów, fryzjera królów - Antoniego Cierplikowskiego.

Tegoroczni laureaci:

Szkoły ponadgimnazjalne – język angielski

 1. Sylwia Kostrzewa – ZST w Turku
 2. Łukasz Jakubowski – ZST w Turku
 3. Karolina Warzych – ZSTiH w Koninie

Wyróżnienie: Patrycja Olejnik – ZSTiH w Koninie

Szkoły gimnazjalne – język angielski

 1. Piotr Makówka – ZSP w Słodkowie
 2. Michał Mielcarski – ZSP w Słodkowie
 3. Natalia Borowczyk – SP nr 1 w Turku

Szkoły ponadgimnazjalne – język niemiecki

 1. Natalia Pełczyńska – ZST w Turku
 2. Nikola Mastalerz – ZST w Turku

Szkoły gimnazjalne – język niemiecki

 1. Julia Jasnowska – SP nr 1 w Turku
 2. Kinga Sowińska – ZSP w Słodkowie
 3. Kinga Piskuła – SP nr 1 w Turku

Głównymi organizatorkami konkursu były: p. Agata Jeżak – Komorska, p. Agata Buchali oraz p. Emilia Marucha. Do współpracy przy organizacji konkursu przyłączyły się również p. Małgorzata Robak-Pabiańska  oraz  p. Magdalena Kliszewicz.

Współpraca