Polish English German

„Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia” w MDK

15 grudnia 2017 roku sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się dziećmi i młodzieżą. Wszystko to za sprawą wydarzenia ph. „Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia”. Każdy z nas przygotowuje się do zbliżających się świątecznych dni. Do wieczerzy wigilijnej zasiadamy o zmroku, z chwilą ukazania się pierwszej gwiazdki pilnie wypatrywanej przez dzieci. To chyba najpiękniejszy wieczór w roku. Atmosfera baśni urzeczywistnia się na parę godzin. Taką właśnie atmosferę można było poczuć w MDK-u. Dzieci wykonywały różne ozdoby świąteczne: malowali i zdobili bombki, kartki świąteczne, stroiki itp.

W warsztatach uczestniczyły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych, a także młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Dodatkowym i ciekawym punktem spotkania był pokaz stołu bożonarodzeniowego przygotowanego przez młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z klasy 3TŻ w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (Kuba Owczarek, Kacper Przysło, Nikola Szulc, Martyna Wróbel) pod kierunkiem Marzeny Maćków.  Uczniowie zaprezentowali prawidłowe zasady nakrywania i dekoracji stołu nawiązujących do tradycji wigilijnych oraz przedstawili różne wzory składania oraz układania serwetek.

Kolejnym punktem spotkania był konkurs na najsmaczniejsze ciasto bożonarodzeniowe (makowiec), do którego między innymi przystąpili uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej (klasa II hk)  oraz Branżowej Szkoły (klasa I km1) w zawodzie kucharz.

Jury konkursowe, w skład którego wchodzili turkowscy cukiernicy, ocenili ciasta i przyznali nagrody. Aleksandra Marciniak z klasy II hk Zasadniczej Szkoły Zawodowej zajeła II miejsce, a  III miejsce przypadło Milenie Ciesielskiej, uczennicy klasy I km1 Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz. Jako nagrody uczennice otrzymały bony w wysokości 100 i 50 zł  do realizacji w sklepie Kaufland. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 17 grudnia 2017r.  podczas spotkania na rynku miejskim ph. „Magia Świąt w Turku”.

 

Współpraca