Polish English German

Spotkanie kolędowe w ZST

W piątek, 22 grudnia 2017 r., w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie kolędowe przypominające historię powstawania kolęd, które na stałe zrosły się z polską tradycją i dziejami narodu polskiego. Kolędy towarzyszyły Polakom nie tylko w dni świąteczne, ale także na polach bitew, gdy musieli opuścić rodzinny dom, a często także kraj. Kolęda podnosiła na duchu i dawała nadzieję na lepsze jutro.

We wspólnym kolędowaniu wzięła udział społeczność szkolna. Uroczystość przygotowali uczniowie ZST: Katarzyna Śledź, Sylwia Leszczyńska, Alicja Żołądkiewicz, Sylwia Kostrzewa, Nikola Kilańska, Kacper Przysło, Adam Raszewski, Mateusz Dusza, Marcin Kowalczyk, Bartek Kwiatkowski, Jakub Białas, Piotr Wieczorek pod opieką organizatorów: Małgorzaty Guziak, Jolanty Idzior, Teresy Piąstka, Marty Wincenciak oraz Joanny Tomaszewskiej.

Współpraca