Polish English German

Wyróżnienie dla uczennic ZST w V Wielkopolskim Konkursie "Najpiękniejszy Stół Świąteczny" 

14.12.2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbył się V Wielkopolski Konkurs ,,Najpiękniejszy Stół Świąteczny" - pod hasłem "Wigilia u babci ". Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Paulina Hubert i Sandra Chojnacka oraz Katarzyna Sikorska i Sandra Napierała.

Dekoracja przygotowana przez Paulinę i Sandrę utrzymana była w stylu ekologicznym. Wśród ozdób znalazły się: choinka z brzozowych gałązek, którą zdobiły pierniki, a  także otulone białymi świecami wianuszki z szyszek ozdobionych suszoną pomarańczą . Na stole nie zabrakło także opłatka ułożonego na sianku w wiklinowym koszyku. Biało-złote talerze, srebrne sztućce i biały obrus stanowiły umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością.  Jury doceniło niepowtarzalny  charakter tego stołu, przyznając  uczennicom wyróżnienie.

Drugi zespół  przygotował stół w tonacji biało-srebrnej,  dominowała na nim dekoracja adwentowa. Wianuszek świerkowy oraz cztery palące się świece dodały całości świątecznego uroku.

Uczennicom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w kolejnej edycji konkursu.

 

Współpraca