Polish English German

Mikołajki z Kołem Naukowym

16 grudnia w Szkole Podstawowej Galewie kolejny raz Polskie Towarzystwo Krajoznawczo-Turystyczne zorganizowało mikołajkowe spotkanie dla dzieci. Jak co roku, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przyjechało kilkaset dzieci z całego powiatu. Nie zabrakło również uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy pomagali w przedsięwzięciu. Uczennice z koła naukowego w ZST czuwały nad najmłodszymi gośćmi, pomagając w wykonywaniu świątecznych ozdób.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m. in. dzieci i ich opiekunowie malowali bombki na specjalnych drewnianych stojakach. Kolejnym punktem było własnoręcznie wykonanie choinki
 z papieru. Wszyscy świetnie się bawili, słuchając świątecznej muzyki i kosztując domowych wypieków. Każde dziecko otrzymało czapkę Mikołaja i słodycze, a wykonaną ozdobę zabierało na pamiątkę do domu.  

Współpraca