Polish English German

ZST FASHION SHOW po raz trzeci

Trzeci już pokaz stylizacji studniówkowo – wieczorowych „ZST Fashion Show” odbył się 11 grudnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku. W tym niezwykłym  wydarzeniu, nad którym patronat naukowy objęła Politechnika Łódzka,  wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego Jacek Suszek, dyrektor PUP Beata Bartczak, kierownik Biura  Cechu Rzemiosł Różnych Marian Kiszewski, a także… dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 6 im.  Kubusia Puchatka w Turku oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZST.

Obecnych na pokazie gości oraz uczniów powitała pani  Ewa Górska - wicedyrektor

ZST w Turku, zapraszając jednocześnie do obejrzenia stylizacji fryzur wieczorowych i makijażu, a także do zapoznania się z trendami mody studniówkowej.

Pokaz mody był oczywiście najatrakcyjniejszą częścią  imprezy. Modelki zaprezentowały kolekcję sukienek  zaprojektowanych i uszytych przez uczniów. Dopełnieniem przedstawionych stylizacji były fryzury okolicznościowe oraz makijaż wieczorowy – wykonane  przez uczennice klas fryzjerskich. 

Wiele emocji wzbudziła kreacja przygotowana przez Weronikę Olas oraz stylizacja włosów wykonana przez Nikolę Budę.

Integralną częścią  „ZST Fashion Show” jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych konkurs „Fashion Language”, którego celem jest propagowanie znajomości języka angielskiego zawodowego  odnoszącego się do technologii odzieżowej, fryzjerskiej i kosmetycznej. Tegorocznymi zwycięzcami okazali się  gimnazjaliści z Tuliszkowa.

Gromkie brawa i rozlegające się podczas imprezy emocjonujące okrzyki zebranych  najlepiej wyraziły ich uznanie dla uczestników konkursu, modelek i innych osób zaangażowanych w przygotowanie pokazu.

Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu za zakupienie nagród książkowych dla laureatów konkursu  „Fashion Language” oraz adeptów przemysłu mody. Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego  w Turku za ufundowanie słodkiej niespodzianki dla najmłodszych uczestników ZST Fashion Show. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Emilia Marucha, Elżbieta Frątczak oraz Mariusz Kominiarczyk.  Współorganizatorzy to: Anna Dzikowska, Milena Przybylska, Agata Buchali, Agata Jeżak-Komorska oraz Joanna Tomaszewska.

Fot. Turek.net.pl i ZST Turek

 

 

Współpraca