Polish English German

Uczniowie ZST z wizytą w Microsoft Polska

6 grudnia 2017 r. 20-osobowa grupa uczniów z klas informatycznych i teleinformatycznych Zespołu Szkół Technicznych w Turku odwiedziła polską siedzibę światowego lidera branży IT – firmę Microsoft. Uczniowie w ramach wizyty w Warszawie wysłuchali wykładów nt. aktualnie panujących trendów w nowych technologiach, wdrażanych przez potentata z Redmond. Dowiedzieli się, w jakim kierunku i tempie rozwija się rynek gamingowy w Polsce i na świecie oraz jak niezbędne są kompetencje językowe oraz informatyczne w procesie rekrutowania na najlepsze stanowiska pracy.

Młodzież dowiedziała się również, że w najbliższych latach rozwój sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości jest priorytetem zarówno dla Microsoft’u jak i całej branży IT.

Należy dodać, że dzięki współpracy pomiędzy ZST a firmą Microsoft uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mają możliwość korzystania z bezpłatnego oprogramowania Office365 oraz merytorycznego wsparcia ze strony specjalistów Microsoft.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pani Agaty Kapicy - Managera Programu Microsoft dla Edukacji za możliwość uczestnictwa w zajęciach i wykładach.

Opiekunami młodzieży ZST byli nauczyciele przedmiotów informatycznych: M. Kominiarczyk, K. Motała oraz A. Rossa.

Współpraca