Polish English German

Drużynowe Mistrzostwa w Pływaniu – Poznań 2017

Po sukcesach w eliminacjach na szczeblu powiatowym, nadszedł czas na rywalizację na szczeblu wojewódzkim. 16.11.2017 na Termach Maltańskich w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Pływaniu dziewcząt i chłopców. Uczennice i uczniowie naszej szkoły rywalizowali na dystansie 50 m w stylach: dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym oraz w sztafecie. W każdym stylu mogło wystartować dwóch reprezentantów szkoły, sztafeta składała się z ośmiu zawodników. Reprezentanci ZST wystartowali we wszystkich stylach oraz w sztafecie.

Sztafeta chłopców  sklasyfikowana została na 11 miejscu z czasem  4:31:91 min. na 25 startujących sztafet. Uczniowie płynęli  w składzie: Jakub Robak,  Michał Nowak, Patryk Pawlak, Oskar Farbicki, Igor Królikowski, Sebastian Rosiak, Maciej Rosiak, Igor Strychalski. Sztafeta dziewcząt zajęła 21 miejsce z czasem 7:52:94 min. W sztafecie popłynęły: Kinga Błaszczyk, Gabriela Kolenda, Iga Kaszyńska, Katarzyna Andrzejewska, Wiktoria Majer, Patrycja Majer.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja ZST w kategorii chłopców zajęła 10 miejsce, a reprezentacja dziewcząt sklasyfikowana została na 24 miejscu. Uczniów do zawodów przygotowywali Teresa Górska, Edyta Staszak i Wojciech Szymański.

Współpraca