Polish English German

Unijny sukces ZST

W dniu 23 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Jego celami były popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej oraz kształtowanie postaw otwartości na integrację rozumianą jako uznanie dla różnorodności w jedności. Patronami konkursu byli: europoseł Andrzej Grzyb, poseł RP Ryszard Bartosik oraz starosta turecki Mariusz Seńko.

 Konkurs adresowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, zainteresowanej tematyką europejską. Każdą ze szkół reprezentowała 3-osobowa drużyna. ZST w Turku reprezentowali uczniowie klasy 2 TM: Maciej Wichrowski, Marcel Będziechowski oraz Kamil Tamul.

Zwycięską drużyną okazała się drużyna z ZST w Turku i ona też zdobyła nagrodę główną - czterodniową wycieczkę do Belgii, ufundowaną przez biuro europosła Andrzeja Grzyba.

Opiekę nad uczniami  sprawowała p. Adela Surdyga

 

Współpraca