Polish English German

Wyróżnienie dla naszej uczennicy!

Dnia 23 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu odbył się XV Konkurs Fryzjerski  „Awangarda”. Do rywalizacji przystąpiło 35 duetów fryzjerskich, między innymi z:  Kalisza, Ostrowa  Wielkopolskiego, Konina, Śremu, Ostrzeszowa i Pleszewa. Wzięły w niej udział również uczennice ZST w Turku kształcące się w zawodach: technik usług fryzjerskich oraz  fryzjer.

Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali fryzury zgodnie z tematyką konkursu, wykorzystując wiele profesjonalnych technik. Całość stylizacji dopełnił  makijaż artystyczny. Uczniowie nie tylko sprawdzili swoje rzemieślnicze umiejętności, ale  też wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Adepci fryzjerstwa byli oceniani przez przedstawicieli: Cechu Rzemiosł Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Kaliszu, Związku Rzemiosł Cechowych oraz  przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały: Nikola Buda, Ewelina Rybicka i  Nikola Trzmielewska. Uczennica klasy III ZST - Nikola Buda, kształcąca się w zawodzie technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii, za stylizację awangardową otrzymała wyróżnienie.

Uczennice do konkursu przygotowały: Emilia Marucha, Anna Dzikowska, Milena Przybylska.

Współpraca