Polish English German

Uczniowie ZST poznali tajniki przemysłu odzieżowego

5 października 2017 r. w murach ZST odbyło się sympozjum naukowe dotyczące przemysłu mody. Prelegentami byli wykładowcy Politechniki Łódzkiej, którzy przedstawili następujące wykłady: 
- "Kreacja formy" - dr inż. Magdalena Owczarek oraz dr Małgorzata Łukowska,
- "Innowacyjne włókiennictwo - innowacyjne materiały w ochronie zdrowia" - dr Michał Puchalski.

Podczas spotkania zaprezentowano również ofertę edukacyjną Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Z dużym zainteresowaniem uczniów spotkała się także prezentacja studentki ww. wydziału - Karoliny Janusz - oraz projektów Koła Naukowego SKN Designer.

Przedstawicielki kierunku technik przemysłu mody wręczyły zaproszonym gościom prezenty – niespodziankę. Były nimi torby, uszyte przez uczennice pod opieką p. Elżbiety Frątczak, z grafiką zaprojektowaną przez uczniów technikum cyfrowych procesów graficznych pod okiem p. Mariusza Kominiarczyka.

Sympozjum zakończono wernisażem prac dyplomowych studentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, które będzie można podziwiać w sali audytoryjnej ZST do końca roku kalendarzowego 2017.

Zapraszamy

Organizatorem spotkania była Emilia Marucha.

 

Współpraca