Polish English German

Światowy Dzień Zwierząt

Co roku, 4 października, obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt - święto ustanowione w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji, które rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt  trwający do 10 października. Dzień obchodów odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Celem jego jest zmiana zachowania i  stosunku ludzi do zwierząt oraz uświadomienie człowiekowi, że zwierzę to nie rzecz , a istota żywa, która ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit oraz wolontariusze.

W środę, 4 października 2017 r. grupa młodzieży z klasy IV TF ZST odwiedziła „podopiecznych” Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Turku i przekazała zakupioną karmę dla małych i dużych piesków oraz kotów. Być może ta szlachetna inicjatywa znajdzie naśladowców wśród naszej społeczności szkolnej.

Opiekunem uczniów był pan Paweł Ogrodowczyk.

Współpraca