Polish English German

Adeptki fryzjerstwa z wizytą u Mistrza...

28 września 2017 r. uczennice pierwszych klas technikum usług fryzjerskich oraz szkoły branżowej udały się z wizytą do miasta Króla Fryzjerów - Fryzjera Królów - Antoniego Cierplikowskiego (1884 - 1976). Dziewczęta, wraz z przewodnikiem PTTK, odbyły spacer śladami Mistrza, po którym w Centrum Informacji Kulturalnej obejrzały film "Antoine - geniusz z Sieradza" oraz z dużym zainteresowaniem wysłuchały wykładu o życiu i paryskiej działalności sławnego Polaka. Pobyt w Sieradzu zakończyło symboliczne złożenie kwiatów oraz zapalenie znicza na grobie Króla Fryzjerów. 

Tegoroczna wizyta w mieście Antoniego Cierplikowskiego po raz pierwszy miała charakter wycieczki międzyszkolnej. Uczennice naszej szkoły spotkały się z koleżankami i kolegami z ZSZ im. Zesłańców Sybiru z Kalisza. Podczas  tej niewątpliwie ciekawej lekcji, popijając czekoladę w kawiarence Open Hair, mogły pogłębić zagadnienia związane z branżą, a także udzielić pierwszych wywiadów na temat fryzjerstwa „Dziennikowi Łódzkiemu”.

Opiekę nad uczennicami sprawowały panie: Emilia Marucha oraz  Milena Przybylska.

Przeczytaj również relację portalu sieradz.naszemiasto.pl

 

Współpraca