Polish English German

AKTUALNOŚCI

Grawitacja w konkursach

9 i 10 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursach z fizyki: technikum - „Grawitacja po angielsku”  oraz szkoła branżowa  -„Grawitacja”. Celem konkursów była popularyzacja wiedzy z fizyki i astronomii, rozwijanie współpartnerstwa i współzawodnictwa oraz korelacja przedmiotowa pomiędzy fizyką i językiem angielskim.

Czytaj więcej...

VII Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

"Problemy zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem" to temat przewodni tegorocznej edycji VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, której organizatorem  jest Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. 8 stycznia br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się eliminacje szkolne, w których udział wzięło 25 uczniów. Zakres tematyczny testu pisemnego był zgodny z  programem nauczania podstaw przedsiębiorczości i obejmował zagadnienia dotyczące zarządzania przedsiębiorstwem, podstawowe pojęcia ekonomiczne i znajomość bieżących wydarzeń życia gospodarczego.

Czytaj więcej...

Towar jako przedmiot handlu

7 stycznia 2019 r. odbyła się w naszej szkole piąta już edycja konkursu pod hasłem „Towar jako przedmiot handlu”. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich branżowej szkoły I stopnia oraz klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej kształcący się w zawodzie sprzedawca. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe z zakresu: towaroznawstwa, organizacji sprzedaży, sprzedaży towarów, podstaw działalności gospodarczej i bhp.

Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy i nie tylko…

W grudniu grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do wrocławskiego ogrodu zoologicznego, połączonej z wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Największą atrakcją okazało się Afrykarium -  najokazalszy  pawilon na terenie wrocławskiego zoo. Miejsce to od niemal trzech lat jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Polski wg danych Polskiej Organizacji Turystycznej. Jest to pierwsze w Polsce i jedyne na świecie oceanarium prezentujące faunę jednego kontynentu.

Czytaj więcej...

Jasełka Bożonarodzeniowe w ZST

19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół  Technicznych  odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Stwarzają nastrój, który napełnia serce i duszę człowieka radością, szczęściem i weselem czystych i wielkich wzruszeń.

Czytaj więcej...

ZST: Kolędowanie w ZOL

Zbliżają się najbardziej rodzinne święta w całym roku. W tradycji chrześcijańskiej czas Adwentu to czas radosnego oczekiwania na narodziny Chrystusa. W atmosferze radości i wypatrywania nadchodzących świąt zaczynamy przystrajać nasze domy i ulice, krzątanina w kuchni nabiera tempa. Kiedy zimowa aura zaczyna przyprawiać nas o dreszcze, nasze serca zaczynają rozgrzewać się wzajemną życzliwością i chęcią niesienia dobra drugiemu człowiekowi.

Czytaj więcej...

Konkurs Fryzjerski „O Grzebień Mistrza Antoine'a” w Sieradzu

Czwarta już edycja Konkursu Fryzjerskiego „O Grzebień Mistrza Antoine'a”, której w tym roku przyświecał temat „Hollywood - dawniej i dziś”, odbyła  się 11 grudnia 2018 r. w Sieradzu. Tegoroczna impreza  przyciągnęła aż 22 uczestniczki z 7 szkół. Reprezentowały one: Sieradz, Złoczew, Zgierz, Gorzów Śląski, Wieluń, Kluczbork i oczywiście Turek. Udział w konkursowych zmaganiach był dla młodych adeptów sztuki fryzjerskiej bardzo ważnym doświadczeniem na starcie do zawodowej kariery. O tym, że może stać się trampoliną do wymarzonego angażu świadczy przykład Estery Kozielskiej - zwyciężczyni konkursu sprzed dwóch lat, która trafiła do prestiżowego salonu w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Województwa w Badmintonie

W dniu 13 grudnia 2018 r. w oddalonej o 220 km od Turku Trzciance - odbył się finał Mistrzostw Województwa w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. W obu kategoriach wystartowało łącznie 16 drużyn (8 drużyn żeńskich i 8 męskich). Dziewczęta podzielono na 2 grupy po 4 zespoły. W każdej grupie mecze odbywały się systemem "każdy z każdym”. Do dalszych rozgrywek awansowały po dwie drużyny z 2 grup. Niestety naszym zawodniczkom nie udało się przejść do następnego etapu. Po finale okazało się, że w naszej bardzo silnej grupie znalazły się zespoły, które stanęły na podium.

Czytaj więcej...

Współpraca