Polish English German

AKTUALNOŚCI

Beauty Days

23 września 2018 roku uczniowie klas z fryzjerskich ZST w Turku wzięli udział w III Edycji Międzynarodowych Targów Fryzjerskich  i Kosmetycznych Beauty Days w Nadarzynie. Wydarzenie mające miejsce w Ptak Warsaw Expo to jedyne w Polsce, na których można spotkać zarówno wystawców jak i odwiedzających z zagranicy. Trzydniowe Beauty Days to bogaty program  pokazów, mistrzostw, szkoleń, warsztatów i konferencji oraz spotkań z ikonami stylu, np. Mają Sablewską, Magdaleną Pieczonką, Kajetanem Góra, Andrzejem Wierzbickim, Tomaszem Schmidt czy Adrianem Skopińskim. To właśnie Adrian, absolwent ZST w Turku, podarował naszej szkole książkę autorstwa prowadzących program „Ostre Cięcie” zapewniając o sentymencie oraz sympatii do nas.

Czytaj więcej...

79. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

W dniu 17 września odbyły się uroczyste obchody rocznicy agresji Sowietów na Polskę w 1939 roku, które są jedną z najważniejszych imprez patriotycznych w naszym mieście. Tradycyjnie o godzinie 12.00, zgromadzeni przy budynku I LO mieszkańcy Turku oraz uczniowie klas 2 TT i 2 RT z Zespołu Szkół Technicznych złożyli hołd poległym. Uroczystość rozpoczęła się mszą polową odprawioną przy kamieniach pamięci, a zakończyła złożeniem okolicznościowych wiązanek kwiatów przy pamiątkowych tablicach.

Czytaj więcej...

Inauguracja obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Młodzianowie

Tegoroczna,  szósta już edycja plenerowej imprezy integracyjnej zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie  miała wyjątkowy charakter. Tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka połączono bowiem z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej...

Pracownia WaterJet oficjalnie otwarta!

Urządzenie do cięcia strumieniem wody za 485.850,00 zł zakupione przez Powiat Turecki będzie służyć naszym uczniom do nauki zawodu. ZST podjął współpracę z firmą Jet System, która jest liderem w zakresie sprzedaży oraz serwisu maszyn do cięcia wodą. Porozumienie podpisali dyrektor Wioletta Adamiak, wiceprezes zarządu firmy Jet System SP.Z O.O Remigiusz Filipiak oraz koordynator projektu Andrzej Rossa.

Czytaj więcej...

ZST: Jedna szkoła – wiele kierunków rozwoju zawodowego

Współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi sporo wyzwań. Wymagana jest coraz większej mobilności i elastyczności, które zapewniają konkurencyjność, wobec tego zdobywanie nowych kwalifikacji jest koniecznością. Ważne jest także to, aby młodzież poznała rzeczywiste warunki pracy już na etapie kształcenia w technikum. Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Turku uzyskała świadectwa ukończenia szkoleń oraz staży, które zwiększają szanse na zatrudnienie w wielu branżach. Powyższe działania były możliwe do realizacji dzięki projektowi Powiatu Tureckiego - Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno - gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe.

Czytaj więcej...

Wyniki egzaminów dojrzałości - sierpień 2018

Uwaga!

Wyniki egzaminów dojrzałości - sesja poprawkowa

 11.09.2018 r. sekretariat budynek E.

Nowy rok szkolny czas zacząć

Pełni wakacyjnych wrażeń, ale i świadomi konieczności podjęcia obowiązków szkolnych uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku rozpoczęli w poniedziałek, 3 września, nowy rok szkolny 2018/2019. W imieniu Dyrektora ZST w Turku Wioletty Adamiak, wszystkich biorących udział w uroczystości gości, a w szczególności nieco stremowanych pierwszoklasistów, przywitał wicedyrektor Andrzej Rossa. 

Czytaj więcej...

Informacja dla uczniów dojeżdzających

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku informuje, że z dniem 01.09.2018 r. przystanek autobusowy na ulicy Dworcowej po stronie zachodniej zostanie przeniesiony w miejsce dotychczasowej zatoki dla Taxi, tj. naprzeciwko przystanku uruchomionego w ubiegłym roku. W miejscu dotychczasowego przystanku będą wyznaczone miejsca dla taksówek oraz parking dla autobusów oczekujących na odjazd.

Współpraca