Polish English German

AKTUALNOŚCI

100 - lecie odzyskania niepodległości w ZST

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku zapraszają 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZST na podium

W dniu 6 listopada 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w VIII Konkursie krajoznawczym o krajach niemieckiego obszaru językowego zorganizowanym przez Wydział Filologiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Do rozgrywek konkursowych zgłoszonych zostało 9 drużyn z różnych szkół ponadgimnazjalnych regionu, m.in. z Wrześni, Sompolna, Zagórowa, Konina, Słupcy i Turku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sandra Kędzia z klasy 4TL oraz  Michał Banasiak i Albert Ciołek z klasy 3TT.

Czytaj więcej...

Głośne Czytanie „Przedwiośnia” w ZST

31.10.2018 roku biblioteka szkolna po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.  Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o język polski  oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczna lektura – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie ZST w Turku wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 zaprezentowali fragmenty powieści.

Czytaj więcej...

Wywiadówka - 06.11.2018 r.


06.11.2018 r. odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami. Poniżej prezentujemy przydział sal.

Czytaj więcej...

Konkurs na 100-lecie odzyskania niepodległości

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona uroczyście w całym kraju. Również w ZST w Turku realizowane są liczne przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne, patriotyczne nawiązujące do tej chlubnej karty w naszych dziejach.  Jednym z nich będzie konkurs  o nazwie „100 pytań na 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt

Kolejnym wydarzeniem sportowym, w którym wzięły udział uczennice ZST były Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt rozegrane 26 października w hali sportowej w Brudzewie. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły - po bardzo wyrównanym meczu i zaciętej walce - przegrała z reprezentacją dziewcząt z ZSR CKP w Kaczkach Średnich 0:1, ale wygrała 3:1 z dziewczętami z LO Turek, zajmując ostatecznie 2 miejsce.

Czytaj więcej...

Kolejni nauczyciele ZST odznaczeni

30 października 2018 r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nauczycielom województwa wielkopolskiego odznaczeń państwowych będących wyrazem uznania dla zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wśród odznaczonych znaleźli się nauczyciele naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Prawie 45 litrów krwi zebrano w ZST

29 października 2018 r. w Zespole Szkół Technicz­­nych w Turku zorganizowana została akcja Honorowego Krwiodawstwa. Jak zawsze inicjatywa cieszyła się ogromnym powodzeniem. Tym razem zebrano prawie 45 litrów krwi.

Czytaj więcej...

Podwójny awans ZST do Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym

Sukcesem zakończył się występ reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych w Turku w finale Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym dla szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w październiku w naszej szkole. Drużyny ZST wywalczyły w nim awans do Mistrzostw Rejonu w Kłodawie. W rywalizacji szkół, w kategorii chłopców, zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (I zespół), natomiast uczennice ZST, w swojej kategorii, zajęły II miejsce. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Czytaj więcej...

Współpraca