Polish English German

AKTUALNOŚCI

Odbiór świadectw dojrzałości


Odbiór świadectw egzaminu dojrzałości (sesja wiosenna 2018/2019), odbędzie się 04.07.2019 r. o godz. 12:00 według poniższego wykazu: 

Czytaj więcej...

Dar serca tegorocznych maturzystów

Pamiętając, że pomaganie innym zmienia świat na lepsze, absolwenci Zespołu Szkół Technicznych w Turku - rocznik 2019, przekazali kwotę 1728 złotych na leczenie Wiktora Bergandego. Jest to już kolejne finansowe wsparcie dla Wiktora, cierpiącego na tzw. klątwę Ondyny. Młodzi darczyńcy mają nadzieję, że ten gest otwartych serc przyczyni się do powrotu do zdrowia i udowodni, że każdy ma coś, co może dać innym.

Nagrody, podziękowania i… wakacje

19 czerwca 2019 r., młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Turku zakończyła rok szkolny 2018/19. Podczas uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja  i nauczyciele złożyli uczniom gratulacje oraz  życzenia bezpiecznych i udanych wakacji. Nie zabrakło też podziękowań dla kadry pedagogicznej i innych pracowników szkoły. Ważnym punktem podsumowania mijającego roku szkolnego było wręczenie nagród osobom, które wykazały się szczególnymi osiągnięciami  w nauce lub zajęciach pozaszkolnych  oraz godnie reprezentowały szkołę.

Czytaj więcej...

Rak'n'Roll

Miło nam poinformować, że kolejne osoby przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji Rak‘n’Roll - Wygraj życie!”. Swoje długie włosy w szlachetnym celu oddały: Nikola Ciesielska, Gabriela Kwiatkowska oraz Martyna Milczarek. Cieszymy się, że poprzez program realizowany w naszej pracowni fryzjerskiej możemy pomóc kobietom poddanym chemioterapii.

Czytaj więcej...

Zjazd Absolwentów - Matura '99

15 czerwca 2019 roku odbył się zjazd absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy maturę zdawali w 1999 roku. Zjazd był wzruszającym spotkaniem po latach z wychowawcami, nauczycielami i kolegami z lat szkolnych, których nie widziano od lat, okazją do odnowienia starych znajomości i wspaniałej zabawy.

Czytaj więcej...

XVI Zeta Cup

17.06.2019 r. miały swoje rozstrzygnięcia finały szesnastej edycji mistrzostw ZST w piłce nożnej chłopców. Do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Do ćwierćfinałów automatycznie  awansowały drużyny z pierwszych i drugich miejsc oraz 2 teamy z 3 miejsc z najlepszym bilansem punktowym. W rozgrywkach grupowych w rozegranych 18 pojedynkach strzelono 80 bramek. Faza play off też przyniosła kibicom dużo emocji oraz dużo bramek - w 14 spotkaniach zdobyto 83 gole. Królem strzelców mistrzostw został Krystian Świątczak z drużyny FC Rogale z 20 bramkami, najlepszym bramkarzem został uznany Jakub Michalak z drużyny Supreme. W meczu o III miejsce drużyna Fc Po Nalewce musiała uznać wyższość Logistycznie - Graficznych (0:4) a w wielkim finale drużyna Supreme pokonała po rzutach karnych FC Rogale (3:2) w meczu był wynik 2:2.

Czytaj więcej...

ZST stawia na sport

14.06.2019 r. w auli Szkolnego Związku Sportowego w Poznaniu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po sześć najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostało zaproszonych na uroczystą galę wręczenia nagród. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział 194 placówki. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce - Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie – 1127,76 pkt;
II miejsce -   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie  - 1077,51 pkt;
III miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim – 964,8 pkt;
IV miejsce – I LO Gniezno – 934,23 pkt;
V miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Turku - 897,54 pkt;
VI  miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - 892,8 pkt.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego


Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 19.05.2019 r.o godz.09.00 za budynkiem A.

Współpraca