Polish English German

AKTUALNOŚCI

VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

12 grudnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się eliminacje szkolne VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, której organizatorem  jest Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. W naszej szkole do rywalizacji przystąpiło 35 uczniów. Zakres tematyczny testu pisemnego był zgodny z  programem nauczania podstaw przedsiębiorczości i obejmował zagadnienia dotyczące zarządzania przedsiębiorstwem, podstawowe pojęcia ekonomiczne i znajomość bieżących wydarzeń życia gospodarczego.

Czytaj więcej...

ZST FASHION SHOW po raz trzeci

Trzeci już pokaz stylizacji studniówkowo – wieczorowych „ZST Fashion Show” odbył się 11 grudnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku. W tym niezwykłym  wydarzeniu, nad którym patronat naukowy objęła Politechnika Łódzka,  wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego Jacek Suszek, dyrektor PUP Beata Bartczak, kierownik Biura  Cechu Rzemiosł Różnych Marian Kiszewski, a także… dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 6 im.  Kubusia Puchatka w Turku oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZST.

Czytaj więcej...

Logistycy w przedsiębiorstwie „Elektrokabel”

W dniu 27 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku,  kształcący się w zawodzie technik logistyk,   uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do przedsiębiorstwa „Elektrokabel” w Turku, podczas której zapoznali się z funkcjonowaniem  nowej hali magazynowej i produkcyjnej.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs na Najładniejszy Stół Bożonarodzeniowy

Zgodnie z tradycją w Zespole Szkół Technicznych w Turku zorganizowano po raz kolejny Szkolny Konkurs na Najładniejszy Stół Bożonarodzeniowy oraz  Najsmaczniejszy Piernik. W tym roku - 7 grudnia -  wzięli w nim udział uczniowie klas: II TŻ, III TŻ, 1 km, 2hk. Dekoracje stołów przygotowane przez uczniów były niezwykle oryginalne, każda miała inny charakter, ale we wszystkich można było zauważyć elementy nawiązujące do polskiej tradycji (sianko, opłatek, gałązki świerku czy otwartą Biblię).

Czytaj więcej...

I miejsce naszych uczennic w konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów

7 grudnia 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbył się  konkurs Wiedzy z Rachunkowości i Finansów, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.  Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Terenowy w Koninie oraz Zakład Finansów i Rachunkowości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Czytaj więcej...

XIII Ogólnopolska Olimpiada z Przedsiębiorczości

7 grudnia 2017 r. uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej przystąpili do XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Przedsiębiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły. Test składał się z 50 pytań. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi zawodnik mógł zdobyć punkty, jednak wskazanie nieprawidłowej odpowiedzi powodowało stratę punktów. Najlepsze wyniki uzyskali Arkadiusz Gorzelańczyk z kl. II TL, Bartosz Łaszcz z kl. II TA oraz Sylwia Pajor z kl. III TA..

Czytaj więcej...

Uczniowie ZST z wizytą w Microsoft Polska

6 grudnia 2017 r. 20-osobowa grupa uczniów z klas informatycznych i teleinformatycznych Zespołu Szkół Technicznych w Turku odwiedziła polską siedzibę światowego lidera branży IT – firmę Microsoft. Uczniowie w ramach wizyty w Warszawie wysłuchali wykładów nt. aktualnie panujących trendów w nowych technologiach, wdrażanych przez potentata z Redmond. Dowiedzieli się, w jakim kierunku i tempie rozwija się rynek gamingowy w Polsce i na świecie oraz jak niezbędne są kompetencje językowe oraz informatyczne w procesie rekrutowania na najlepsze stanowiska pracy.

Czytaj więcej...

Powrót z tarczą

Wspaniała akcja i cudowne uderzenie Przemysława Witkowskiego w ostatniej minucie półfinałowego spotkania z zespołem  gospodarzy dało  zespołowi  "Profesorki Turek" zwycięstwo 3:2 i upragniony awans do finału VI Mistrzostw Polski Pracowników Oświaty w Futsalu - Praszka 2017.

Czytaj więcej...

Turniej Mikołajkowy w ZST

Z okazji mikołajek, które współcześnie  dotyczą raczej obdarowywania się prezentami, uczniowie  i  nauczyciele  ZST postanowili podarować sobie endorfiny i emocje w ramach Turnieju Mikołajkowego o Puchar Dyrektora ZST w Turku. Przy niezwykłym aplauzie zebranych rozegrano:  mecz  piłki nożnej - nauczyciele kontra uczniowie oraz mecz  piłki siatkowej - uczennice kontra nauczycielki. Puchar Dyrektora ZST trafił w ręce nauczycieli, którzy z dumą odebrali trofeum.

Czytaj więcej...

Współpraca