Polish English German

AKTUALNOŚCI

Młodzież ZST zdominowała Mistrzostwa Polski w E-sporcie

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie. Zmagania odbywały się w formie indywidualnej oraz drużynowej. W konkursie indywidualnym FIFA 18 podium zostało zdominowane przed uczniów ZST: pierwsze miejsce zajął Mateusz Polipowski (1sa), drugie miejsce - Dawid Gryska (3TT), a trzecie wywalczył Marcin Jadrych (2TM).

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne dla młodzieży klas gastronomicznych

16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem szefa kuchni hotelu Uniejów Eco Active & Spa – pana Mateusza Mika oraz jego współpracowników: pani Anny Paciorek i pana Sebastiana Krzemińskiego. W warsztatach udział wzięli również pracujący w ww. hotelu absolwenci naszej szkoły: Martyna Łukasik (finalistka konkursu Kulinarny Talent 2017) i Jakub Zdych.

Czytaj więcej...

Nowa pracownia obrabiarek oficjalnie otwarta

Zespół Szkół Technicznych w Turku zapewnia swoim uczniom korzystanie z nowoczesnych technologii. Potwierdzeniem tego jest nowo powstała pracownia obrabiarek konwencjonalnych przekazana  do użytku młodzieży podczas odbytej 14 marca 2018 r. w ZST konferencji pod  hasłem „Kompetencje przyszłości szansą dla rozwoju wschodniej Wielkopolski”. Inwestycja kosztowała blisko 850 tys. zł i została zrealizowana ze środków unijnych przyznanych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu “Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego”.

Czytaj więcej...

Aplikacja Plan lekcji na Androida

Poniżej prezentujemy aplikację, którą stworzył Dominik z klasy II technikum informatycznego. Aplikacja Plan Lekcji to praktyczna i intuicyjna aplikacja na urządzenia z systemem Android służąca do sprawdzania planu lekcji ZST. Dzięki tej aplikacji nie musisz szukać screenów, a plan będzie zawsze aktualny...

Pobieramy i instalujemy :)

https://play.google.com/store

Jak być fit w logistyce?

Odpowiedź na powyższe pytanie znają  uczniowie technikum w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy 14 marca 2018 r. uczestniczyli w III Dniu Logistyki  na Politechnice Poznańskiej. Podczas tej wizyty młodzi logistycy wzięli udział w zajęciach dydaktycznych zorganizowanych przez Koło Naukowe LOGISTYKA pod opieką mgr inż. Moniki Koseckiej – Olejnik. Młodzież wysłuchała  prelekcji dotyczącej Koncepcji Lean Management – jedną z technik zarządzania przedsiębiorstwem, której zadaniem jest  pozbycie się zbędnych „kilogramów firmy”, czyli  uzyskanie m.in. minimalnych zapasów i kosztów produkcji, wysoką wydajność produkcji i pracy, sprawną organizację i zarządzanie, krótkie cykle realizacji produkcji, aby w ten sposób przyciągnąć nowych klientów oraz osiągnąć zadowalające wyniki ekonomiczne.

Czytaj więcej...

W stronę nowoczesności i kompetencji przyszłości

Wkroczenie na rynek inteligentnych systemów i maszyn, rozwój narzędzi komunikacji globalnej oraz informatyzacja świata powodują, że przed obecnymi pracownikami i młodymi ludźmi wkraczającymi na rynek pracy stoi szereg wyzwań i oczekiwań. Czasy, w których pracownik rozpoczynający karierę zamykał się w ramach swojego zawodu bezpowrotnie minęły. Żeby utrzymać się na rynku pracy trzeba będzie nauczyć się łączenia wielu kompetencji.

Czytaj więcej...

Bądź jak Pin-Up Girl

Pod takim tytułem 9 marca br. odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „ZŁOTE NOŻYCZKI". Pin-up to określenie stylu wywodzącego się z przełomu lat 40. i 50. XX wieku. W konkursie wzięło udział 12 duetów fryzjerskich z  następujących szkół: Zespołu Szkół Technicznych w Turku,  Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie oraz Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Czytaj więcej...

Pretty Woman po raz 5. oraz Styling and make-up artist

Po raz piąty w Miejskim Domu Kultury w Turku odbył się pokaz stylizacji fryzjerskich Pretty Woman. Wydarzenie to było wyjątkowe, a każda z Pań mogła oddać się w ręce zdolnych i młodych przyszłych fryzjerów i techników usług kosmetycznych. Inspiracją do spotkania jest niezmiennie wirtuoz fryzjerstwa – Antoni Cierplikowski. Właśnie on zapoczątkował modę na krótkie włosy tzw. „chłopczycę”. Zmieniając modę stał się natchnieniem dla wielu innych, którzy poszukiwali czegoś świeżego.

Czytaj więcej...

Estończycy z wizytą w ZST

Poprzez krzewienie idei wielojęzyczności i stosowanie innowacyjnych metod nauczania Zespół Szkół Technicznych w Turku wpisuje się w działania Powiatu Tureckiego służące stworzeniu sporej  bazy kontaktów europejskich. Potwierdzeniem tego jest zorganizowanie w ZST zajęć dla uczniów z Estonii odbywających 4 - tygodniowe praktyki u lokalnych przedsiębiorców z terenu naszego powiatu.

Czytaj więcej...

Współpraca