Polish English German

AKTUALNOŚCI

Podwójny sukces ZST w konkursie ”Młodzież Zapobiega Pożarom”

16 marca 2019 r. w Malanowie odbyły się Powiatowe Eliminacje XXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie - w szczególności wśród dzieci i młodzieży - znajomości przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru oraz kształcenie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczy, a także  kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ratownictwa. Przedsięwzięcie poszerza  również wiedzę na temat  historii i tradycji ruchu strażackiego.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział wzięli uczniowie: ZST w Turku, LO w Turku i ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Górska z kl.1TT oraz Karolina Jaroma i Konrad Antczak z kl. 2 RT.

Niewątpliwym sukcesem jest  zdobycie  I  miejsca przez naszą uczennicę Natalię Górską, która uzyskała najwięcej punktów w teście pisemnym i wygrała również serię pytań ustnych, potwierdzając  tym samym  wysoki poziom swojej wiedzy. Natalia otrzymała od organizatorów dyplom, gratulacje oraz ciekawe nagrody,  a wśród nich wizytę w jednostce PSP w Turku w celu poznania pracy strażaków „od podszewki”. Jako zwyciężczyni etapu powiatowego Natalia będzie reprezentowała powiat turecki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Koninie. Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

Tego samego dnia odbyło się również podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Młodzież  Zapobiega Pożarom”, w którym nasza młodzież również okazała się najlepsza. I miejsce zajęła praca Weroniki Bzdak a II - Norberta Zagozdy. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Ćwiklińska.  

Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe nagrody oraz dyplomy.

Opiekunkami młodzieży były Jolanta Roszkowska i Magdalena Gonczarewicz.

Sukces ZST na konkursie fryzjerskim

W dniu 14 marca uczennice klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Technicznych wzięły udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim „100-lecie Niepodległości Polski we Fryzjerstwie”.

Czytaj więcej...

Oddaj krew - uratuj życie!

Zespół Szkół Technicznych w najbliższy poniedziałek 25  marca 2019 r. organizuje otwartą akcję Honorowego Krwiodawstwa. Rejestracja dawców w godzinach 8.00 - 12.00 w budynku C Zespołu Szkół Technicznych, ul. Milewskiego 3, sala C015. Akcję obsługuje personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Aby oddać krew trzeba mieć skończone 18 lat, należy stawić się w ogólnym dobrym stanie zdrowia, będąc po pełnowartościowym śniadaniu i mieć przy sobie dowód tożsamości.

Czytaj więcej...

Greckiej przygody ciąg dalszy …

Grupa Erasmus + delektuje się różnorodnością eksplorowanych zakątków. Mamy okazję podziwiać miejsca, gdzie starożytność przeplata się z nowoczesnością. Od antycznych zabytków kultury, poprzez cuda natury, a skończywszy na nadmorskich, turystycznych miejscowościach. Zwiedzamy i podziwiamy: Wąwóz Petrousa, jaskinia Aggitis, Muzeum Folkloru Prosotsani oraz Kavala. Dzień zakończyliśmy nauką tradycyjnego tańca greckiego.

Czytaj więcej...

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet

Jednym z punktów programu tegorocznych obchodów święta w ZST w Turku były warsztaty kosmetyczne. Tego dnia, przekraczając  progi szkolnej pracowni chemicznej, przenosiliśmy się wprost do manufaktury naturalnych kosmetyków. Wydawać by się mogło, że własnoręczne wykonanie kosmetyku do pielęgnacji ciała musi być trudne i pracochłonne. Nic bardziej mylnego! Przekonały się o tym nie tylko uczennice oraz pracujące w murach ZST kobiety, ale także zaproszeni goście – słuchaczki Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz gimnazjaliści.

Czytaj więcej...

Idzie wiosna a z nią VI edycja PRETTY WOMAN

PRETTY WOMAN to pokaz stylizacji fryzjersko – kosmetycznych, który na stałe wpisał się w kalendarz obchodów Dnia Kobiet. Odbywa się cyklicznie od 2014 roku i cieszy coraz większą popularnością.

Czytaj więcej...

Młodzi konstruktorzy w projekcie Erasmus+ Eco-Drone

Od 25 lutego do 1 marca 2019 r. uczniowie technikum mechatronicznego ZST wzięli udział we włoskim etapie projektu Erasmus+ “Eco-Drone: flying robots for environmental monitoring” w szkole ITIS-LS “Francesco Giordani” w Casercie. W projekcie towarzyszyli im uczniowie z partnerskich szkół  z Rumunii i Turcji oraz włoscy gospodarze. Celem projektu jest współpraca przy budowie drona, dzielenie się dobrymi praktykami oraz rozwijanie kompetencji językowych i miękkich, przygotowujących młodych ludzi do pracy w zespole.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Poznawanie języka, tradycji i kultury  - nierozłącznie z Erasmus+

Erasmus+ ruszył pełną parą. Zjednoczona grecko-polsko-hiszpańsko-włoska grupa rozpoczęła warsztaty w  Gimnazjum nr 6 w Dramie. Uczniowie czynnie uczestniczą w  zajęciach, których tematem przewodnim jest bullying. Dla wszystkich uczestników jest to wspaniała kulturowo-językowa integracja z innymi państwami. Poznajemy również bogatą historię i XIV-wieczne zabytki Dramy.  Poszerzamy nie tylko nasze horyzonty kulturowe, ale i - poprzez kontakt z żywym językiem -  naszą umiejętność porozumiewania się w języku obcym w codziennych sytuacjach.

Czytaj więcej...

Współpraca